Što je izbjeljivanje zubi?
Izbjeljivanje zubi kod stomatologa je najbrži i najbolji način izbjeljivanja zubi. U našoj ordinaciji radimo izbjeljivanje Opalescence Boost gelom. Rezultati se vide odmah i vaši zubi mogu biti svjetliji i do nekoliko nijansi.
Ako želite još bolje rezultate, za vas ćemo napraviti udlage pomoću kojih ćete gel moći koristiti i kod kuće kako biste dobili rezultate koje želite.
Vaš osmijeh je jedna od prvih stvari koju ljudi primijete kad vas susretnu. Pravilni i bijeli zubi više nisu rezervirani samo za poznate osobe. Možete svojim zubima vratiti sjaj i zdrav izgled za sat vremena uz izbjeljivanje Opalescence Boost gelom. Napredak u estetskoj stomatologiji tijekom posljednjih nekoliko godina izbjeljivanje zubi učinilo je sigurnijim i pristupačnijim za sve one koji žele blistaviji osmijeh. Postupak je potpuno siguran, brz i bezbolan.
Ako vas zanima cijena izbjeljivanja zubi ili želite dogovoriti konzultacije, naručite se putem maila info@drbanozic.com ili na naš broj 01 37 78 219. Odgovorit ćemo na sva vaša pitanja i riješiti sve vaše nedoumice.
Kada je izbjeljivanje zubi najbolje rješenje?
Izbjeljivanje zubi koristi se za uklanjanje mrlja ili vraćanje bjeline zubima. Sve to doprinosi ljepšem osmijeh u i jačanju samopouzdanja. Ako niste zadovoljni bojom svojih zubi, razmislite o izbjeljivanju koje bi moglo riješiti vaš problem.
Ako je promjena boje vaših zuba uglavnom zbog površinskih mrlja, vjerojatno ćete imati koristi od postupka izbjeljivanja. Kako biste preciznije utvrdili vrstu prisutnih mrlja, posjetite nas radi konzultacija i pregleda. Detaljno ćemo vam objasniti cijeli postupak i razjasniti kakve rezultate možete očekivati.
Zašto zubi gube sjaj i bjelinu?
S vremenom zubi gube bjelinu i sjaj iz više razloga:
Hrana i piće
Kava, čaj i crno vino glavni su krivci za tamniju boju zubi.
Duhan
Dvije kemikalije koje se nalaze u duhanu stvaraju mrlje na zubima: katran i nikotin. Katran je prirodno taman. Nikotin je bezbojan dok se ne pomiješa s kisikom. Zatim se pretvara u žućkastu supstancu koja boji zube.
Dob
Ispod tvrde, bijele vanjske ljuske zuba (cakline) nalazi se mekši sloj koji se zove dentin. S vremenom se vanjski sloj cakline stanjuje i probija se više žućkastog dentina.
Trauma
Ako ste imali ozljedu usne šupljine, vaš zub može promijeniti boju.
Lijekovi
Bojenje zubi može biti nuspojava određenih antihistaminika, antipsihotika i lijekova za povišen krvni tlak. Mala djeca koja su izložena antibioticima poput tetraciklina i doksiciklina dok im se zubi stvaraju (bilo u maternici ili kao bebama) mogu kasnije imati tamniju boju trajnih zubi. Kemoterapija i zračenje glave i vrata također može potamniti zube.